Belka
Sobota, 27 Kwietnia 2024   imieniny: Felicja, Teofil, Zyta
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Scena Reduta w Kraśniku ze spektaklem "Grace i Gloria"

Data publikacji: 2022-04-03, Data modyfikacji: 2022-04-03
A A AWydrukDrukuj  
 
Scena Reduta w Kraśniku ze spektaklem

Nie mogło być inaczej – owacje na stojąco zwieńczyły trzecią odsłonę projektu Scena Reduta w Kraśniku.

Zachwycona publiczność długo i gorąco oklaskiwała spektakl „Grace i Gloria”, stanowiący smutno-śmieszną opowieść o sile kobiecej przyjaźni. Chociaż przedstawienie traktuje o cierpieniu i umieraniu, jego przesłanie okazało się krzepiące i budujące – życie każdego z nas ma sens, każdy z nas jest potrzebny światu. Szorstką czułość schorowanej Grace i skrytą rozpacz energicznej Glorii przy pomocy sporej dawki przewrotnego kobiecego wdzięku po mistrzowsku oddały Stanisława Celińska i Lucyna Malec.

Burza oklasków, kwiaty, kolejki fanów po autograf i wspólne zdjęcie złożyły się na hołd zasłużenie odebrany przez obie panie – najprawdziwsze gwiazdy wieczoru. Radość z goszczenia w Kraśniku sztuki przez duże S, wicegospodarz Miasta Piotr Janczarek i gospodarz Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku Grzegorz Marcinkowski dzielili ze znakomitymi gośćmi z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego i Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie, wicemarszałkiem Bartłomiejem Bałabanem, szefową Departamentu Kultury Bożeną Ćwiek oraz pomysłodawcą projektu Scena Reduta Piotrem Dudą. Dziękujemy wspaniałej kraśnickiej publiczności, żarliwie zapewniając: nie do trzech razy sztuka!

, Źródło artykułu: Urząd Miasta Kraśnik
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     

    Powiat kraśnicki - powiat w południowo – zachodniej części województwa lubelskiego z siedzibą w Kraśniku. W skład powiatu wchodzą gminy: Annopol, Dzierzkowice, Gościeradów, Kraśnik, Szastarka, Trzydnik Duży, Urzędów, Wilkołaz i Zakrzówek, zajmując powierzchnię 1005,34 km kw.

    Atrakcje przyrodnicze stanowią: rzeki (Bystrzyca, Sanna, Wisła i Wyżnica), rezerwaty przyrody (Natalin, Marynopole, Szczeckie Doły) oraz Kraśnicki Obszar Chronionego Krajobrazu. Do zabytków zaliczają się: drewniany kościół parafialny z 1740 r. i zespół dworsko - parkowy w Annopolu, dwór w Bliskowicach, kościół parafialny p.w. Św. Marii Magdaleny i Św. Stanisława z XVIII wieku z dzwonnicą i parkiem w Dzierzkowicach, młyn wodny w Dzierzkowicach Woli i młyn w Dzierzkowicach Rynek, zespół pałacowy Prażmowskich i Suchodolskich z murowanym spichlerzem i parkiem z XVIII wieku w Gościeradowie, kaplica Św. Trójcy zbudowana za planie trójkąta z lat 1766 – 1767 w miejscowości Stróża, dwie bożnice z XVII i XVIII wieku i szpital dla ubogich z XVIII wieku zwane obecnie dworkiem modrzewiowym w Kraśniku, zespół Dworsko – Pałacowy z XVII wieku w miejscowości Olbięcin oraz wiele zabytkowych kościołów i kapliczek.

    Gospodarka powiatu oparta jest na rolnictwie (sadownictwo i owoce miękkie),  przemyśle – cegielnie i przemysł metalowy (głównym pracodawcą w powiecie jest Fabryka Łożysk Tocznych w Kraśniku), oraz turystyce.

    Przez powiat przebiegają dwie drogi krajowe nr: 19 i 74 oraz droga kolejowa nr 68.

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola