Belka
Czwartek, 28 Marca 2024   imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Mistrzyni Dominika i wicemistrz Kamil

Data publikacji: 2014-06-21, Data modyfikacji: 2014-06-27
A A AWydrukDrukuj  
 
336 zawodniczek i zawodników rywalizowało w Ludwikowicach Kłodzkich w V Biegu na Wielką Sowę i Mistrzostwach Europy Masters w Biegach Górskich. Do pokonania mieli dystans 9,4 km o przewyższeniach ponad 600m. ...

Pełna treść wiadomości na: http://www.krasnik.pl/index.php?mact=News,cntnt01,detail,0&cntnt01articleid=3586&cntnt01returnid=167
krasnik.pl, Źródło artykułu: krasnik.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     

    Powiat kraśnicki - powiat w południowo – zachodniej części województwa lubelskiego z siedzibą w Kraśniku. W skład powiatu wchodzą gminy: Annopol, Dzierzkowice, Gościeradów, Kraśnik, Szastarka, Trzydnik Duży, Urzędów, Wilkołaz i Zakrzówek, zajmując powierzchnię 1005,34 km kw.

    Atrakcje przyrodnicze stanowią: rzeki (Bystrzyca, Sanna, Wisła i Wyżnica), rezerwaty przyrody (Natalin, Marynopole, Szczeckie Doły) oraz Kraśnicki Obszar Chronionego Krajobrazu. Do zabytków zaliczają się: drewniany kościół parafialny z 1740 r. i zespół dworsko - parkowy w Annopolu, dwór w Bliskowicach, kościół parafialny p.w. Św. Marii Magdaleny i Św. Stanisława z XVIII wieku z dzwonnicą i parkiem w Dzierzkowicach, młyn wodny w Dzierzkowicach Woli i młyn w Dzierzkowicach Rynek, zespół pałacowy Prażmowskich i Suchodolskich z murowanym spichlerzem i parkiem z XVIII wieku w Gościeradowie, kaplica Św. Trójcy zbudowana za planie trójkąta z lat 1766 – 1767 w miejscowości Stróża, dwie bożnice z XVII i XVIII wieku i szpital dla ubogich z XVIII wieku zwane obecnie dworkiem modrzewiowym w Kraśniku, zespół Dworsko – Pałacowy z XVII wieku w miejscowości Olbięcin oraz wiele zabytkowych kościołów i kapliczek.

    Gospodarka powiatu oparta jest na rolnictwie (sadownictwo i owoce miękkie),  przemyśle – cegielnie i przemysł metalowy (głównym pracodawcą w powiecie jest Fabryka Łożysk Tocznych w Kraśniku), oraz turystyce.

    Przez powiat przebiegają dwie drogi krajowe nr: 19 i 74 oraz droga kolejowa nr 68.

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola