Wtorek, 23 Kwietnia 2024   imieniny: Jerzy, Wojciech

skróty meczu Stal Kraśnik 0 1 Podhale Nowy Targ 27 10 2018

autor: Kuba Suski montaż: Krzysztof Suski Podhale wygrywa po problematycznym rzucie karnym Stal Kraśnik 0:1 Podhale Nowy Targ bramka: Dawid Dynarek 26' (k) Stal Kraśnik: Sebastian Ciołek - Jakub Gajewski, Damian Pietroń, Łukasz Mazurek, Anton Lutsyk (56' Marcin Świech) - Michał Misiak, Michał Wawryszczuk (77' Filip Drozd), Adam Nowak, Jakub Czelej (60' Daniel Szewc), Rafał Król - Arkadiusz Maj Podhale Nowy Targ: Mateusz Szukała - Arkadiusz Lewiński (54' Michał Nawrot), Damian Mrówka (62' Wojciech Kobylarczyk), Marcin Przybylski (86' Marcin Mączka), Błażej Cyfert, Maciej Tonia (82' Daniel Barbus), Marek Mizia (68' Sebastian Dziedzic), Michał Biedronka, Dawid Dynarek, Artur Pląskowski, Peter Drobńak Pierwsze minuty należały do gości. w tym czasie mieli 2 rzuty wolne. Ten drugi był groźny. Z 17 metrów uderzał Dawid Dynarek, ale na szczęście ponad poprzeczką bramki Sebastiana Ciołka. Pierwsza akcja Stali w 12 minucie, strzał, niestety, za lekki, broni Mateusz Szukała, golkiper gości. Pięć minut później, Adam Nowak pięknie uderza, bramkarz paruje piłkę nad poprzeczkę. Po rogu jeden z naszych zawodników główkuje, ale nad poprzeczką. W odpowiedzi, goście wywalczają rzut rożny, po nim Sebastian Ciołek trąca piłkę, ratując sytuację. W 24 minucie spotkania, Dawid Dynarek strzela i tylko świetna interwencja Ciołka, bramkarza Stali, ratuje przed utratą bramki i tylko róg dla Podhala. Po tym rzucie różnym, znów świetna interwencja naszego bramkarza i ponownie róg. Po tym rogu, wywraca się zawodnik gości, nie było widać faulu, a sędzia pewnie wskazał na 11 metr, przyznając gościom rzut karny. Była to mocno problematyczna decyzja. Do piłki podszedł Dawid Dynarek i wyczekał na ruch Sebastiana Ciołka i lekkim strzałem umieścił piłkę w bramce kraśnickiej Stali. W ostatnich 10 minutach pierwszej połowy, Stal przejęła inicjatywę. W 37 minucie piękne uderzenie, tuż nad poprzeczką. Potem ładny strzał i obrońca gości wybił piłkę na róg. Najlepsza sytuacja na wyrównanie była w 40 minucie, ostry strzał, piłka odbija się od ręki zawodnika gości, sędzia nie reaguje i tylko róg, dla Stali. Po rogu gospodarze byli bardzo blisko sukcesu, ale obrońca wybił piłkę z linii bramkowej. Po przerwie w 48 minucie, ładnie strzela Adam Nowak i niepewnie interweniuje Mateusz Szukała, bramkarz Podhala. Dwie minuty później, akcja Stali, Anton Lutsyk dośrodkowuje, ale nikt z jego kolegów nie znalazł się na linii lotu piłki, a mogło być groźnie. W kolejnej akcji, próbował uderzenia, Michał Misiak, ale piłka przeleciała ponad poprzeczką bramki Podhala. W 60 minucie spotkania, goście wpakowali piłkę do bramki Stali, ale nasz zawodnik był odepchnięty, i dzięki temu gościom udało się to. Sędzia jednak bramki nie uznał i podyktował rzut wolny dla gospodarzy. W odpowiedzi, gospodarze odpowiedzieli trzema akcjami. W pierwszym wypadku, za lekki strzał, bez problemów dla bramkarza gości. Następnie niecelny strzał Marcina Świecha i uderzenie Daniela Szewca, zostało zablokowane. Po paru minutach Daniel Szewc wywalczył rzut rożny. Potem kilka minut dominacja gości. Po dośrodkowaniu zawodnik Podhala głową kieruje piłkę do siatki, ale sędzia odgwizduje, na szczęście, pozycję spaloną. W następnej akcji wywalczają podhalanie, rzut rożny, ale bez dalszych konsekwencji dla naszego zespołu. Po tej przewadze gości, Daniel Szewc groźnie dośrodkowuje, ale nik z naszych zawodników nie dotarł do piłki. W 73 minucie faulowany był zawodnik Stali, przed polem karnym gości, ale sędzia nie zareagował. W 83 minucie, dobra sytuacja na wyrównanie dla Stali, ale nasz zawodnik główkował z kozła i bramkarz nie miał problemów z obrona. Z przekroju meczu Stal nie zasłużyła na przegraną. Goście zdobyli bramkę z problematycznego rzutu karnego. Nasz zespół miał kilka okazji i nie wykorzystał ich. Nie zmienia to, faktu że to był chyba najsłabszy mecz w wykonaniu kraśnickiej drużyny w tym sezonie na własnym stadionie.