Nie mogło być inaczej – owacje na stojąco zwieńczyły trzecią odsłonę projektu Scena Reduta w Kraśniku.
Zachwycona publiczność długo i gorąco oklaskiwała spektakl „Grace i Gloria”, stanowiący smutno-śmieszną opowieść o sile kobiecej przyjaźni. Chociaż przedstawienie traktuje o cierpieniu i umieraniu, jego przesłanie okazało się krzepiące i budujące – życie każdego z nas ma sens, każdy z nas jest potrzebny światu. Szorstką czułość schorowanej Grace i skrytą rozpacz energicznej Glorii przy pomocy sporej dawki przewrotnego kobiecego wdzięku po mistrzowsku oddały Stanisława Celińska i Lucyna Malec.
Burza oklasków, kwiaty, kolejki fanów po autograf i wspólne zdjęcie złożyły się na hołd zasłużenie odebrany przez obie panie – najprawdziwsze gwiazdy wieczoru. Radość z goszczenia w Kraśniku sztuki przez duże S, wicegospodarz Miasta Piotr Janczarek i gospodarz Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku Grzegorz Marcinkowski dzielili ze znakomitymi gośćmi z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego i Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie, wicemarszałkiem Bartłomiejem Bałabanem, szefową Departamentu Kultury Bożeną Ćwiek oraz pomysłodawcą projektu Scena Reduta Piotrem Dudą. Dziękujemy wspaniałej kraśnickiej publiczności, żarliwie zapewniając: nie do trzech razy sztuka!
![]() |
Powiat kraśnicki - powiat w południowo – zachodniej części województwa lubelskiego z siedzibą w Kraśniku. W skład powiatu wchodzą gminy: Annopol, Dzierzkowice, Gościeradów, Kraśnik, Szastarka, Trzydnik Duży, Urzędów, Wilkołaz i Zakrzówek, zajmując powierzchnię 1005,34 km kw. |
Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola