Belka
Środa, 12 Grudnia 2018   imieniny: Joanna, Aleksandra, Dagmara
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

Dziś na sesji Rady Miasta Puławy: Wykreślą...

Data dodania: 2018-12-11
Puławom nie uda się w tym roku uzyskać planowanej wysokości dochodów i wydatków. Na przyszły rok przesunięto m.in. spodziewane wpływy z rozliczeń VAT-u, a także unijn... więcej »
 
 

Wielka radość! Pan Artur z Lublina wybudził się...

Data dodania: 2018-12-11
Pan Artur z Lublina to dziesiąty pacjent olsztyńskiej kliniki „Budzik dla dorosłych”, który wybudził się ze śpiączki. W poniedziałek został wypisany do domu. &n... więcej »
 
 

Kraśnik. Chcesz iść do kina, a nie masz z kim...

Data dodania: 2018-12-11
Animatorzy z Grupy P3 w Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku zapewnią opiekę i zorganizują ciekawie czas dzieciom w wieku od 4 lat zarówno podczas seansów filmowych w Kinie Met... więcej »
 
 

Kraśnik. W bibliotece poczytasz...

Data dodania: 2018-12-11
Zarząd Fundacji „ORLEN - Dar Serca” rozstrzygnął Program Grantowy „Moje miejsce na Ziemi”. Jednym z laureatów była Miejska Biblioteka Publiczna w Kraśniku z... więcej »
 
 

Ponad 200 ognisk afrykańskiego pomoru świń w...

Data dodania: 2018-12-11
Jerzy Kowalczyk, powiatowy lekarz weterynarii w Łowiczu przekazał nam celem publikacji artykuł pokazujący skalę choroby wirusowej - afrykańskiego pomoru świń - w naszym kra... więcej »
 
 

Kraśnik. 39-latka odpowie za handel towarem...

Data dodania: 2018-12-11
Policjanci z Kraśnika zatrzymali w poniedziałek do kontroli 39-letnią kobietę, podejrzaną o handel papierosami bez polskich znaków akcyzy skarbowej. więcej »
 
 

Lubelskie Handball Camp. Warsztaty pod okiem...

Data dodania: 2018-12-11
W poniedziałek do Lublina przyjechali piłkarze ręczni Azotów Puławy, którzy byli głównymi bohaterami imprezy Lubelskie Handball Camp. To pierwsze takie przedsięw... więcej »
 
 

Horoskop dzienny: Sprawdź swój horoskop na 11 grudnia

Data dodania: 2018-12-11
Sprawdź, swój horoskop dzienny na 11 grudnia i zobacz, co cię czeka. Jeżeli się sprawdzi, to napisz o tym w komentarzu więcej »
 
 

Obrona terytorialna w woj. lubelskim. Wniosek o...

Data dodania: 2018-12-11
Wniosek o powołanie do Wojsk Obrony Terytorialnej można już złożyć przez internet. Osoby, które się na to zdecydują będą mogły liczyć na dodatkow... więcej »
 
 

Szukają padłych dzików. W akcji uczestniczą...

Data dodania: 2018-12-11
Dzisiaj zaczęli, jutro skończą. Na terenie powiatu kraśnickiego m.in. żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej szukają padłych dzików. To ostatnia tego typu akcja na terenie województ... więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 1832
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat kraśnicki - powiat w południowo – zachodniej części województwa lubelskiego z siedzibą w Kraśniku. W skład powiatu wchodzą gminy: Annopol, Dzierzkowice, Gościeradów, Kraśnik, Szastarka, Trzydnik Duży, Urzędów, Wilkołaz i Zakrzówek, zajmując powierzchnię 1005,34 km kw.

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: rzeki (Bystrzyca, Sanna, Wisła i Wyżnica), rezerwaty przyrody (Natalin, Marynopole, Szczeckie Doły) oraz Kraśnicki Obszar Chronionego Krajobrazu. Do zabytków zaliczają się: drewniany kościół parafialny z 1740 r. i zespół dworsko - parkowy w Annopolu, dwór w Bliskowicach, kościół parafialny p.w. Św. Marii Magdaleny i Św. Stanisława z XVIII wieku z dzwonnicą i parkiem w Dzierzkowicach, młyn wodny w Dzierzkowicach Woli i młyn w Dzierzkowicach Rynek, zespół pałacowy Prażmowskich i Suchodolskich z murowanym spichlerzem i parkiem z XVIII wieku w Gościeradowie, kaplica Św. Trójcy zbudowana za planie trójkąta z lat 1766 – 1767 w miejscowości Stróża, dwie bożnice z XVII i XVIII wieku i szpital dla ubogich z XVIII wieku zwane obecnie dworkiem modrzewiowym w Kraśniku, zespół Dworsko – Pałacowy z XVII wieku w miejscowości Olbięcin oraz wiele zabytkowych kościołów i kapliczek.

  Gospodarka powiatu oparta jest na rolnictwie (sadownictwo i owoce miękkie),  przemyśle – cegielnie i przemysł metalowy (głównym pracodawcą w powiecie jest Fabryka Łożysk Tocznych w Kraśniku), oraz turystyce.

  Przez powiat przebiegają dwie drogi krajowe nr: 19 i 74 oraz droga kolejowa nr 68.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola