Sobota, 11 Maja 2024   imieniny: Mira, Franciszek, Ignacy

skróty 25 05 2019 Stal Kraśnik 1:0 Wólczanka Wólka Pełkińska

autor: Kuba Suski Grafika: Maciej Poleszak montaż: Krzysztof Suski 25.05.2019 Wólczanka pokonana - bohaterem meczu Sebastian Ciołek Stal Kraśnik 1:0 Wólczanka Wólka Pełkińska bramka: Filip Drozd 88' Stal Kraśnik: Sebastian Ciołek – Marcin Świech (81' Anton Lutsyk), Łukasz Mazurek, Damian Pietroń, Vladyslav Kudravtsev (76' Bartłomiej Koneczny) – Jakub Gajewski, Dariusz Partyka, Ernest Skrzyński, Kacper Wójtowicz (52' Daniel Szewc), Rafał Król – Kacper Nastałek (54' Filip Drozd) Wólczanka Wólka Pełkińska: Tomasz Siryk - Volodymyr Kholorskyi, Krystian Majka (45' Michał Domański), Mateusz Kocur (74' Jakub Tabor), Adrian Kajpust, Kamil Bała, Krzysztof Pietluch, Mateusz Podstolak, Piotr Łazarz, Krystian Wrona, Michał Bury W 6 minucie, było groźnie pod bramką gości, ale nie udało się gospodarzom wyjść na prowadzenie. W odpowiedzi, goście mieli rzut wolny. Ich wrzutka okazała się niecelna i piłka wyszła za linię końcową. W 13 minucie, rzut wolny dla Stali. 30 metrów, wykonywał Rafał Król, ale jego uderzenie trafiło w mur Wólczanki. Trzy minuty później, akcja Stali i ostry strzał oddał Kuba Gajewski, ale minimalnie koło słupka, bramki gości. 22 minuta, wrzutka i strzał z ostrego kąta Jakuba Gajewskiego, broni bramkarz gości, Tomasz Siryk. Kolejna akcja gospodarzy, tym razem strzelał Erni Skrzyński, ale niestety, niecelnie. Wólczanką odpowiada z rzutu wolnego, z dalszej odległości, wrzutką, ale pewnie łapie piłkę Seba Ciołek. W odpowiedzi Stal wywalcza rzut wolny, z którego strzela, na bramkę Tomasza Siryka, Marcin Świech, minimalnie nad poprzeczką. W 40 minucie wrzutka Stali, bramkarz gości zbija piłkę na róg, ale z rogu stalowcy nie zdołali już zagrozić ich bramce. W następnej akcji gospodarzy, wrzutka i strzał przecina obrońca Wólczanki i mogła paść bramka, niewiele brakowało. W 45 minucie, akcja Wólczanki i faul w polu karnym Stali, sędzia odgwizduje faul i wskazuje na rzut karny. karny dla gości. Do piłki podchodzi Mateusz Podstolak, uderza mocno, piłka podniesiona trafia w poprzeczkę, odbija sie przed bramką i Sebastian Ciołek wybija piąstkując piłkę do boku, ratują się przed dobitką. Tak więc sędzia kończy I połowę spotkania przy wyniku bezbramkowym. 5 minut po rozpoczęciu II połowy meczu, groźny strzał gości i Seba Ciołek przebija piłkę nad poprzeczką. Kilka minut później Stal wywalcza rzut rożny, ale nic z niego nie wynika. W 61 minucie, z rzutu wolnego zagrywa Damian Pietroń i wywalcza rzut rożny, po którym strzał głową oddaje Kudryavtsev, ale jego uderzenie okazuje się niecelne. 64" akcja Stali i strzał z ostrego kąta, bramkarz paruje na róg. Następna akcja gospodarzy i po rzucie rożnym uderza Filip Drozd, ale wprost w ręce bramkarza. Goście odpowiadają akcją, po której ich strzał z ostrego kąta, okazuje się niecelny. W 75 minucie groźną akcję przeprowadzają stalowcy i tylko świetna interwencja obrońcy ratuje gości, przed utratą bramki. W 80" akcja Stali, wrzutka Daniela Szewca i Bartek Koneczny główką kieruje piłkę ponad poprzeczką, niestety, a okazja była przednia. Kilka minut później, Filip Drozd wychodzi sam na sam z bramkarzem, ale ten wygrywa ten pojedynek, a była szansa na prowadzenie. Kilka minut później, piękne rozegranie Rafała Króla z Filipem Drozdem i ten drugi, strzelił precyzyjnie przy słupku i bramkarzowi pozostało wyciągnąć piłkę z siatki i gospodarze wychodzą na prowadzenie 1:0. W doliczonym czasie gry sędzia odgwizduje rzut wolny dla gości z 25 metrów, ale na szczęście, strzał trafia w mur i niebezpieczeństwo zażegnane. Niestety w kolejnej akcji sędzia dopatrzył się faulu w polu karnym Stali i wskazał na 11 metr. Była to problematyczna decyzja arbitra, i przy okazji kapitan gospodarzy został napomniany drugim żółtym kartonikiem w tym spotkaniu i musiał opuścić plac gry. Na szczęście świetnie zachował się w bramce Seba Ciołek i obronił ten strzał Mateusza Podstolaka i został po raz kolejny bohaterem spotkania, dzięki któremu Stal uratowała 3 punkty w tym meczu. Sędziowanie nie było najwyższych lotów. Ten drugi rzut karny mocno naciągany. Na szczęście Seba Ciołek ma patent na rzuty karne i tym razem świetnie obronił ten drugi, bo pierwszy, to nie był celnie uderzony tylko Podstolak trafił w poprzeczkę. Wreszcie 3 punkty, po emocjonującym meczu. Jako Ciekawostkę, należy odnotować skład sędziowski na to spotkanie, sędziowie, przysłani z PZPN. Sędzia główny: Łukasz Chodnicki - Wielkopolski ZPN, Sędzia asystent nr 1: Wojciech Pawlak Łódzki ZPN, Sędzia asystent nr 2:Maciej Habuda Dolnośląski ZPN, Sędzia techniczny: Dymitr Zubal: Opolski ZPN Kolejne spotkanie Stal rozegra 1 czerwca, w sobotę, o godzinie 15:00, w Skawinie, a gospodarzem tego spotkania będzie zespół, Wiślanie Jaśkowice. Liczymy na kolejne punkty. tekst własny